ТЦ "Мануфактура" |
![]() |
![]() |
![]() |
|||||
Обухівське шосе-2 | ![]() |
![]() |
+38 (095) 727 88 55 |
У цій статті ми не стосуватимемося безпосередньо якості пошиття дублянок. Ми розглянемо питання – з чого шиються дублянки і що є нормою, а дефектом.
Переважна більшість дублянок шиються з овечих шкур. (Існують дублянки, пошиті зі шкір кози.)
Часто шкіри діляться країною походження. Найчастіше для дублення використовуються шкури, отримані у країнах як Англія, Франція, Іспанія, Туреччина, Греція, Болгарія.
Також можуть бути використані американські шкури. Австралійська овчина – гарна для виробництва шуб, але для дублянок через свої характеристики практично не годиться.
Прийнято вважати, що найкращі шкіри виробляються в Іспанії. Вони легкі на вагу і при цьому мають гарну густоту ворсу, отже – теплі.
За характеристиками ворсу шкіри діляться на «мерино» та «ентерфіно». Осібно стоїть так звана «тоскана». У шкірах мерино волосся тонке і його густота – максимальна, тому дублянки пошиті з мерино трохи тепліше.
Шкури ентерфіно мають більш товсте волосся, але його густота поступається мерино. Так звана «тоскана» – шкури, які отримують від тосканської породи овець. Такі шкіри мають густий і довгий ворс, тому найтепліші дублянки - з тоскани.
З дублянками з тоскани пов'язаний перший міф. Якщо хоч одне волосся випало з хутра, то це шлюб.
Це в корені не так. Справа в тому, що для будь-якого хутра з досить довгим ворсом характерне деяке заламування та випадання волосся. Це абсолютно нормально. Крім того, в процесі виробництва дублянки частина будь-якої деталі виголюється для формування якісного шва.
Незначна частина поголеного волосся залишається на виробі деякий час. Ні розчісування, ні обробка спеціальним пилососом не здатні усунути 100% цих волосків. Найбільш це притаманно тоскани. Цей аспект існує на всіх фабриках, що виробляють дублянки. До цього треба ставитися філософськи.
Міф другий - на всій хутряній стороні дублянки ворс повинен бути абсолютно однаковим і повинен бути спрямований строго в один бік.
Для штучного хутра така поведінка нормальна, але для натуральної овчини – це марення. Природно, що при наборі шкур для виробництва дублянки відбираються найближчі за характеристиками шкіри.
Але немає абсолютно однакових шкір. Вони повинні бути просто досить близькі за товщиною та кольором шкірної поверхні та кольором ворсу.
Багато шкурах існує яскраво виражений хребет, у якому напрям ворсу – змінюється. Це не говорить про те, що шкіра погана. Це говорить про те, що шкіра – натуральна, а з хороших натуральних шкір виходять гарні натуральні дублянки.
Важливо зауважити, що наявність на будь-яких шкурах слідів природних порізів, прожилок та слідів укусів комах у розумній кількості не є дефектом.
Для вироблення хутряного велюру зазвичай відбираються шкіри з найменшою кількістю таких особливостей. Хороші шкіри хутряного велюру ретельно шліфуються.
Вони гладкі та приємні на дотик. Всі покриття виходять шляхом напилення на шкіри спеціальних складів, що складаються з природних смол і спеціальних добавок. Покриття не є абсолютно однорідним, а має мікропори, завдяки яким дублянка здатна "дихати", тобто забезпечувати циркуляцію повітря.
Завдяки цьому одяг з натурального хутра та шкіри за комфортністю носіння на порядок перевершує одяг, пошитий із штучних матеріалів.
У кожного виду поверхні на дублених шкурах є свої плюси та свої мінуси.
Хутряний велюр мажеться швидше. Він вимагає більш ретельного догляду. Хоча наявність у магазинах великої кількості коштів для догляду за замшею спрощують завдання. Головна перевага велюру в тому, що його важко подряпати.
Дублянки зі шкур із нанесеним покриттям практично не засолюються. Бруд з них можна легко видаляти трохи вологою серветкою. Але покриття можна в процесі носіння подряпати. Це основний мінус.
Важливо зауважити, що ніколи не рекомендується носити сумки на плечі, якщо ви одягнені в дублянку, шубу або шкіряну куртку. Ремінь сумки часто витирає або дряпає будь-яку поверхню натурального одягу. Пам'ятайте про це.
Міфом є існування дублянок з таким водовідштовхувальним покриттям, яке перетворює дублянку практично на дощовик.
Таких дублянок і таких покриттів немає. Волога, проникаючи через пори, вбирається у шкіряну тканину.